די ג'יי לחתונה

די ג'יי לחתונה – צבי מילר

אז יומכם הגדול הגיע, טקס החתונה וכניסה לברית הנישואים.
כמה עצות שימושיות שיסייעו לכם לבחור את ה-DJ הנכון לחתונה שירקיד את האורחים עד אור הבוקר.
אנשים באים לחתונה כדי לשמוח והחלק העיקרי מהשמחה היא המוזיקה. בבואכם למצוא די ג'יי לחתונה תתקלו במגוון נרחב של תקליטנים לחתונה (די.ג'יי), שמוכנים להופיע בחתונה שלכם. בחירת דיג'יי לחתונה צריכה להיעשות על סמך התייעצות עם חברים, המלצות אישיות וחוות דעת. אם אתם תוהים איך לבחור די ג'יי לחתונה שלכם, הנה כמה טיפים מועילים שיסייעו לכם לעשות את הבחירה הטובה ביותר.

פגישה אישית עם הדי ג'יי לחתונה
זוגות רבים פוגשים בדי ג'יי במהלך אירוע אחר ומתרשמים ממנו במהלך העבודה. אולם שום פגישת עבודה רצינית אינה יכולה להתקיים תוך כדי חתונה. לכן, יותר ממומלץ להיפגש עם הדי ג'יי באופן אישי. במהלך הפגישה חשוב להרגיש האם קיים חיבור אישי לדי ג'יי (כבן אדם), האם הדוגמאות למוזיקה שהדי ג'יי השמיע לכם היו לטעמכם, האם הד'י גיי משרה בטחון שהוא יודע מה הוא עושה.
שימו לב שהדי ג'יי מבין איזה חתונה הייתם רוצים שתהיה מבחינת סוג הקהל, הסגנון המוסיקלי.
כדאי להגיע לפגישה עם הדי ג'יי של החתונה שלכם בראש פתוח ולא להתמקד בשירים שהוא משמיע ובשאלה אם הם לטעמכם או לא. יהיה לכם מספיק זמן לגבש רשימת שירים משלכם עם הדי ג'יי ולפסול שירים שאינם לטעמכם.

בחירת המוזיקה והסכם התקשרות מול הדיג'יי
לפני שחותמים על חוזה עם הדי ג'יי כדאי להתעכב על שתי נקודות מרכזיות: בחירת המוזיקה והסכם התקשרות. אל תנסו להכתיב לדי.ג'יי של החתונה שלכם רשימות השמעה. הוא די ג'יי – אתם לא. זו העבודה שלו ולכן אתם משלמים לו כסף. אתם יכולים לתת דגשים מסוימים (למשל, שילוב בין מוזיקה מזרחית למוזיקת פופ עכשווי ואייטיז או ניינטיז) אולם אל תתערבו בעבודתו של הדי ג'יי.
מעבר לכך, אל תסתפקו ברישום כללי ורשלני של פרטי ההתקשרות ביניכם. ערכו ביניכם חוזה מסודר ובו הדי.ג'יי מתחייב להביא עמו ערכת גיבוי במקרה שיש בעיה בציוד, הדי ג'יי מתחייב לתת מענה שידוע לכם, במידה שלא יוכל להגיע לאירוע, מתחייב לספק חלופה במידה שתתרחש חלילה בעיה במידה והוא עצמו לא יוכל להיות נוכח בחתונה ועוד.
בנוסף, חשוב לוודא עם הדיג'יי לחתונה כי הוא מגיע עם עוזר טכני לאירוע, מי משלם ומתי עבור ציוד ההגברה ואגרת אקו"ם. המוזיקה היא כאמור מרכיב חשוב בחתונה ולכן כדאי להשקיע מאמץ בבחירת די ג'יי לחתונה
אלו הם הדגשים החשובים ביותר שכדאי לשים לב אליהם כשמתעוררת השאלה "איך לבחור די.ג'יי לחתונה". בסופו של דבר, זו החתונה והדי ג'יי שלכם והצלחת האירוע תלויה בעיקר בבחירות הנכונות שתערכו.

המוסיקה בטקס החופה
אירוע השיא של החתונה שלכם הינו טקס החופה, כל העיניים נשואות אליכם ומרגישים התרגשות גדולה. זוגות רבים מקדישים (ובצדק) הרבה מאוד זמן ומחשבה למוזיקה שתלווה אותם אל מתחת לחופה. הדי ג'יי בחתונה שלכם צריך לעזור לכם למצוא את השיר שילווה אתכם לחופה. במידה ויש לכם שיר כזה מעולה! תתייעצו עם הדי ג'יי האם השיר יכול להתאים. במקרים בהם אתם נכנסים לחופה בצורה נפרדת (חתן מלווה בהורים וכלה מלווה בהורים) מומלץ לבחון שילוב של שני שירים, כאשר כל אחד מכם יביא לידי ביטוי את עצמו בשיר שהוא בוחר.
שיר שבירת הכוס (יציאה מהחופה) – השיר הנבחר צריך להיות שיר שמח/מקפיץ שבו משתחררת סוף סוף האנרגיה הרבה שהצטברה לאורך ההכנות לחתונה ובשעה טובה מסיבת החתונה מתחילה.
לאחר הערב המרגש של החתונה כבר תוכלו להתחיל לחשוב על ההכנות ליום הנישואין ה-25 בשם "חתונת הכסף", או על יום הנישואין ה-50 בשם "חתונת הזהב", ואם יתמזל מזלכם תזכו אף לחגוג את יום הנישואים בפעם השישים, אזי תקראו לחגיגה זו "חתונת היהלום".
חתונה של זוג צעיר שהיא חתונה ראשונה (לחתן, לכלה או לשניהם) נהוג לחגוג במסיבה שבה משתתפים מוזמנים רבים. לחתונה הנערכת בגיל מבוגר מצוינת בדרך כלל בטקס צנוע. קיים מנהג להימנע מעריכת חתונה בימי בין המצרים ובימי ספירת העומר שלפני ל"ג בעומר.
זוגות רבים מעוניינים לנהל את החתונה לפי העדפותיהם ורצונותיהם, כולל המוזיקה שתושמע בה. אולם חתונה כידוע איננה מורכבת רק מבני הזוג ומבני משפחותיהם, אלא גם ממאות מוזמנים המגיעים לחתונה בציפייה ליהנות. אז איך לבחור שירים לחתונה שישביעו את רצונם של מרבית המוזמנים מבלי לגרוע מחשיבות הערב לחתן ולכלה ?
לפני שאתם באים לבחור שירים לחתונה' כדאי שתזכרו שבדיוק למטרה הזו ישנו די ג'יי אשר תפקידו הוא לבחור את השירים, תוך כדי התחשבות בטעמכם האישי והקהל שהולך להיות בחתונה. אל תבזבזו זמן ותתחילו לגבש רשימת שירים לחתונה שנראים לכם הולמים. נסו לבנות פרופיל שיעזור לדי ג'יי להבין מי המוזמנים לחתונה: כמה מהם צעירים וכמה מהם מבוגרים יותר, מהו התמהיל החברתי של המוזמנים ואיזו מוזיקה תהיה מקובלת לדעתכם עליהם.
כדאי לבסס את המוזיקה בחתונות על המכנה המשותף הרחב ביותר. אם אתם רוצים לשלב מוזיקה לועזית – פופ, מוזיקה שחורה, דאנס, ג'ז, קאנטרי וכיו"ב – התייעצו עם ה DJ באילו שירים כדאי לבחור.
מלבד הדי.ג'יי לחתונה, כדאי להתייעץ גם עם ההורים ועם החברים הקרובים בדבר שירים לחתונה שברצונכם להשמיע. זוגות שנישאו לפניכם יכולים להיות מקור לא רע לעצות, כי הרי אין חכם כבעל ניסיון. רגעי השיא בכל חתונה הם: הכניסה לחופה, שבירת הכוס, סלואו החתונה ושיר סיום – לכל אלו נוהגים לייצר פסקול אישי שמייחד אתכם.
אם אתם מתעקשים לבחור שירים ספציפיים ומעדיפים לחפש באינטרנט שירים מסוימים, כדאי לעשות מאמץ ולחשוב טוב אם אנשים יבינו את כוונתכם ויתחברו לשיר שבו בחרתם. שירים לחתונה צריכים להיות פופולאריים, מובנים ומקובלים; מקוריות יתר עלולה שלא להתקבל טוב אצל חלק מן המוזמנים. קחו בחשבון שאתם רוצים אווירה שמחה ומלאת ריקודים בחתונה שלכם, ולא אורחים אובדי עצות שיישארו דבוקים למקומם.
התחשבות קהל- בחתונות רבות נוהגים לערוך הרקדות בין מנה למנה. אם אתם מעוניינים להיות מקוריים מאוד, התייעצו עם הדי.ג'יי בחתונה שלכם בנוגע לסוג השירים אשר יושמע בכל הפסקה. זה יישמע אולי מצחיק אולם שירים שאחרי מנת הפתיחה אינם מתאימים לשירים שאחרי המנה העיקרית. כמו כן, אורחים מבוגרים, שנוטים לעזוב בשלבים מוקדמים לא באמת יתחברו לכל סגנון, לכן שירים פרועים או קופצניים כדאי להשאיר לחלקים המאוחרים יותר של הערב.

"שירים לחתונה צריכים להיות פופולאריים, מובנים ומקובלים; מקוריות יתר עלולה שלא להתקבל טוב אצל חלק מן המוזמנים. קחו בחשבון שאתם רוצים אווירה שמחה ומלאת ריקודים בחתונה שלכם, ולא אורחים אובדי עצות שיישארו דבוקים למקומם.”

2019-12-17T15:47:26+00:00